До редакції приїхала новинка – нещодавно представлений смартфон POCO M5s. Формально модель відноситься до бюджетного сегменту, але отримала функції, властиві дорожчим пристроям. Перед нами новий «топ за власний кошт»? Також на нього є великий вибір чохлів та аксесуарів. Чохли для POCO M5s – широкий асортимент в інтернет-магазині АЛЛО https://allo.ua/ua/hmel-nic-kij/sumki-chehly-kisety/sovmestimaja_model-poco_m5s/. На сторінках товарів ви можете ознайомитися з докладними технічними характеристиками, відгуками власників та умовами гарантії. Дивіться фото та відео товарів, порівняйте з іншими схожими товарами або дізнавайтесь про наявність у найближчих магазинах. Чохли для POCO M5s можливо купити онлайн в інтернет-магазині АЛЛО. Замовте доставку або оформіть самовивіз із магазину.
Краса в очах того, хто дивиться
Відмінною рисою POCO M5s стало компонування блоку камер - "матрьошка" з прямокутників із округленими кутами. Важко сказати, наскільки таке рішення вдале з погляду дизайну, проте новинка не загубиться серед конкурентів. В іншому перед нами смартфон без будь-яких нововведень в оформленні. Корпус обтічної форми виконаний із якісного пластику та комфортно лежить у долоні. На вибір доступні сіре, біле та синє забарвлення. Сіра версія марка: спинка швидко покривається відбитками. Також апарат вийшов слизьким - краще відразу одягнути його в комплектний силіконовий чохол. А ось біла та синя версії мають матовий корпус.
Габарити та вага помірні, новинка легко поміщається у кишені джинсів. Рамки навколо дисплея тонкі, але нижній відступ зазвичай більше інших, що не заважає у повсякденному використанні.
На праву грань винесено кнопку включення і гойдалка гучності. Остання розташована високо, доводиться тягтися вказівним пальцем при хваті правою рукою. Намацати клавіші наосліп теж непросто, адже ніякої додаткової фактури немає.
Фронталка знаходиться в отворі посеред екрана. Вона крім основного призначення відповідає за розпізнавання осіб. Функція справно працює при хорошому освітленні, а ось у темряві трапляються збої. Ще є сканер відбитків, вмонтований у кнопку включення. Він діє за ємнісним принципом, зчитуючи напругу на різних ділянках пальця. Такий метод швидший і надійніший за оптичний або ультразвуковий, які застосовуються в підекранних датчиках. Розблокування за відбитком практично миттєве.
Знизу розташовані порт USB Type-C, 3,5-мм аудіороз'єм та мультимедійний динамік. Хоча називати так останній некоректно — він працює у стереопарі із розмовним. Запас гучності пристойний, а от віддача на низьких частотах могла бути й кращою. Втім, для доступного пристрою стереодинаміки це вже досягнення.
Екран, що затьмарює сонце
Одним із головних компромісів у недорогих смартфонах завжди був дисплей. Найчастіше в подібні моделі встановлюють IPS-матриці зі скромним охопленням кольорів, середнім контрастом і малою піковою яскравістю, якої не вистачає на вулиці. З POCO M5s все інакше.
Новинка отримала AMOLED-панель з діагоналлю 6,43 дюйми та роздільною здатністю 2400x1080. Щільності пікселів (409 ppi) достатньо, щоб не бачити пухкості на іконках та дрібному тексті. Пікова яскравість солідна - 1100 нит. Щоправда, таке значення матриця здатна видавати лише короткі проміжки. Стабільну планку екран тримає на позначці 700 нит. Цього вистачає для відмінної читабельності під яскравим сонцем, не кажучи вже про комфортний перегляд роликів з динамічним діапазоном. Формат HDR10 відтворює гаджет без тональної компресії, оскільки підганяти відео під обмеження матриці не потрібно.
Не підкачало і заводське калібрування. З коробки телефон відображає кольори та градієнти природно, при цьому насиченість картинки не страждає. Говорити про контраст і кутах огляду не доводиться - вони практично ідеальні, чого і чекаєш від AMOLED.
Камера не для галочки
На тильній стороні смартфона розташовані чотири модулі: головний (64 Мп, бінінг чотирьох пікселів в один), ширококутний (8 Мп), макро (2 Мп) та датчик розмиття фону. Багато конкурентів у 2022 році відмовилися від використання надширика, тому POCO M5s відразу заробляє плюс за набір камер. Фотографії здебільшого пристойні, ними можна ділитися у соціальних мережах. При цьому автоматика намагається задерти експозицію, через що трапляються засвіти. Також камера прикрадає дрібні деталі та текстури за рахунок агресивного використання алгоритмів шумоподавлення та стиснення, але це звичайна ситуація за мірками сегмента.