-->

Інфлюенсерський маркетинг: найкращий посібник

Як маркетологи, ми знаємо цінність хорошого впливового фактора. Інфлюенсер-маркетинг допомагає охопити цільову аудиторію чи нішу та може підвищити ефективність кампанії, чи то підвищення впізнаваності бренду, залучення потенційних клієнтів чи збільшення продажів.

Інфлюенсери

Співпраця з розробником онлайн-контенту означає, що ваш бренд може отримати вигоду від їх креативності та автентичності. Інфлюенсери — це креативні особистості, які вміють створювати контент, який сподобається їхній аудиторії, а їхні голоси можуть бути цінними для вашого бренду.

Це також може дозволити вам отримати популярність на платформах, де ви ще не присутні; наприклад,  TikTok є експертами зі створення рекламного контенту, який ідеально вписується в їхній органічний контент і розважає аудиторію.

Але впливовий маркетинг може бути складним. Йдеться не лише про те, щоб знайти людину з великою кількістю підписників, а про те, щоб знайти відповідного інфлюенсера та максимально використати цю співпрацю. Зрештою, це про те, щоб із самого початку бути розумним у своїй маркетинговій стратегії впливу.

Цей посібник із інфлюенсерський маркетингу пропонує все, що вам потрібно для виявлення впливових осіб, проведення інформаційної роботи, планування ефективної співпраці та багато іншого.

Що таке Інфлюенсерський маркетинг?

Давайте почнемо з самого початку, яке визначення маркетингу з впливом? Коротше кажучи, впливовий маркетинг — це розміщення продукту або схвалення в соціальних мережах через впливового користувача ( лідера думки, особу, яка має фоловерів у соціальних мережах і вважається експертом у певній галузі).

Подумайте лише про суперзірок-інфлюенсерів у цій сфері – Кардашьян, які регулярно руйнують соціальні мережі.

У цьому блозі ми розглянемо ці теми, щоб допомогти вашій маркетинговій стратегії впливового впливу досягти успіху:


  Маркетингова статистика 2022 року

  Згідно з даними Statista, до 2025 року в усьому світі буде понад 4 мільярди користувачів соціальних мереж. Це величезна кількість людей, активних у соціальних мережах з апетитом до контенту. Тож у яких мережах вони активні?

  Статистика користувачів соціальних мереж
  Statista

  Давайте заглибимося в деяку статистику інфлюенсерського маркетингу, щоб дати вам уявлення про те, як ви можете отримати вигоду від цього зростаючого використання соціальних мереж.

  • Індустрія інфлюенсерського маркетингу має зрости приблизно до 16,4 мільярда доларів США у 2023 році – Порівняльний звіт про маркетинговий вплив
  • 71% маркетологів планують збільшити свої бюджети протягом наступних 12 місяців, причому більшість віддають перевагу роботі з мікроінфлюенсерами - Linqi
  • Підприємства можуть заробити 5,78 доларів США за кожен долар, витрачений на впливових осіб, а деякі бачать навіть 18 доларів США - Порівняльний звіт про маркетинг впливових компаній
  • У 2021 році 91 відсоток спонсорованих публікацій стосувався мікроінфлюенсерів - Digital Information World
  • Міжканальні кампанії зростають, оскільки все більше людей використовують у середньому 6,6 платформ соціальних медіа, тому бренди повинні використовувати впливових людей, які спеціалізуються на каналах, які для них важливі - Backlinko

  Типи інфлюенсерів

  Існує більше ніж одна категорія впливових людей, і всі вони пропонують різні можливості для показу.

  Співпраця з будь-яким із них може посилити вашу маркетингову кампанію, значно збільшивши охоплення ваших повідомлень. Однак вам потрібно переконатися, що ви вибрали правильний тип впливового фактора. Давайте розглянемо різні категорії:

  Типи інфлюенсерів

  Інфлюенсери можуть надати вашому бренду блиску та довіри, яку вам важко створити самостійно. Однак не забудьте вибрати правильних впливових осіб для свого бренду.

  Що можна і чого не можна робити в інфлюенсерському маркетингу

  Є кілька найкращих порад, про які вам варто подумати щодо ваших маркетингових кампаній з використанням інфлюенсерів — також відомі як чек-лист того, що потрібно і що заборонено в маркетингу з залученям інфлюенсерів!

  Кросспостинг

  Коли ваша співпраця набирає обертів, переконайтеся, що ви розширюєте її, повторно публікуючи та перехресно публікуючи вміст на всіх своїх соціальних каналах. І переконайтеся, що ви проговорили з впливовою особою про можливості перепрофілювання контенту, який вони створюють. Наприклад, ви можете використовувати публікацію TikTok, створену інфлюенсером, як рекламний вміст.

  Довготривала співпраця

  Хоча може виникнути спокуса переходити від одного інфлюенсера до іншого, налагодження стосунків з окремими впливовими особами є надзвичайно цінним. Повертаючись до певних впливових осіб для кількох кампаній, ви можете бути ще більш автентичними, коли говорите про ваш бренд, і сприяє підвищенню впізнаваності бренду серед їхньої аудиторії.

  Залученість

  Перш ніж звернутися до інфлюенсера, не бійтеся активно взаємодіяти з його вмістом і висловити свою підтримку. Поки співпраця триває, будьте присутні й активні на їхніх каналах і продовжуйте працювати після завершення співпраці.

  Над контроль

  Під час роботи з інфлюенсером важливо не проявляти надто приписів або контролю. Зрештою, це співпраця, і ви повинні максимально використати їхню творчість, оригінальність і зв’язок із аудиторією. Хоча детальний бриф є корисним і можна організувати затвердження сценарію, дозвольте інфлюенсеру вносити ідеї та брати на себе ініціативу в таких речах, як планування вмісту та деталі випуску.

  Чіткість

  Надсилаючи своє перше повідомлення електронною поштою інфлюенсеру, не будьте нечіткими чи знеособленими. Чітко скажіть, хто ви, ваша організація та/або ваш продукт. І не забудьте вказати, що вам подобається в їхньому контенті, чому ви вважаєте, що вони добре підійдуть для вашого бренду, або назвати конкретну роботу, якою ви захоплюєтеся.

  Оголошуйте KPI

  Ви повинні мати чітке уявлення про ваші ключові показники ефективності (KPI) для вашої співпраці з впливовими особами та говорити про них відверто. Чітко вкажіть, яку аналітику чи статистику ви очікуєте щоб вам надали наприкінці кампанії. Інфлюенсери часто надають загальний набір аналітичних даних, але завжди варто вказувати, які саме показники ви хочете бачити з самого початку.

  Червоні прапори лідерів думок

  Є деякі негативні моменти, на які варто звернути увагу, коли справа доходить до вибору лідера думки, тому переконайтеся, що ви знаєте про ці червоні прапорці на етапі дослідження:

  • Зображення: немає зображення профілю або використання стокових фотографій
  • Ім’я користувача: незвичайні або образливі імена користувачів
  • Профіль: приватні або анонімні профілі
  • Підписники: Інфлюенсер стежить за більшою кількістю людей, ніж за ними
  • Біографія: шаблонна або скопійована біографія
  • Веб-сайт: немає посилань на веб-сайт
  • Вміст: мало або зовсім немає оригінального вмісту
  • Дата створення: профіль дуже новий

  Типи співробітництва впливових осіб

  Існує кілька способів для бренду чи організації залучити та співпрацювати з впливовою особою. 

  Ось кілька ідей.

  1. Висвітлення події

  Подійний маркетинг — це ідеальна можливість залучити впливових людей. Якщо ваша подія орієнтована на людей у певному місці або з певними інтересами, впливові особи, які працюють у цих сферах чи нішах, ідеально підходять для того, щоб показати вашу подію вашій цільовій аудиторії.

  Запрошуйте їх на подію раніше, щоб підняти хвилювання, і дозвольте їм вести пряму трансляцію цього дня. Ось кілька порад, як зробити вашу віртуальну подію успішною, якщо ви про це думаєте. Одним із прикладів є хлопець з TikTok,  Straw Hat Goofy.


  2. Дарування

  49 відсотків споживачів покладаються на рекомендації лідерів думок, і подарунки — це ваша можливість отримати з цього вигоду. Подарунки передбачають пошук бренду за ціною вашого продукту чи послуги. Надішліть зразок або запропонуйте їм безкоштовний досвід і додайте інформацію про вас і ваш продукт, щоб їм було легше просувати вас. Прикладом тут є ірландський інфлюенсер James Kavanagh.


  3. Відео

  Застосування відео в рекламі може передбачати залучення впливової людини для участі у відео кампанії чи відеосеріалі. Відеовміст можна легко перепрофілювати та повторно поширювати, і ви можете створювати якісні відео без найму професіонала.

  4. Роздача подарунків

  Якщо ви плануєте розіграш, ви можете залучити інфлюенсера, який розмістить цей розіграш для вас на своїх платформах, створивши візуальне зображення для реклами розіграшу та залучивши їхню аудиторію до вашого профілю.

  5. Поглинання

  Це передбачає залучення інфлюенсера, який «переймає» ваші соціальні канали на певний період часу, дозволяючи йому публікувати вміст безпосередньо у вашій історії або розміщувати відео в прямому ефірі. Переконайтеся, що ви та інфлюенсер рекламуєте поглинання заздалегідь, і вони здійснюють перехресне просування на своїх каналах цього дня.

  6. Посилення сигналу

  Це приклад короткострокової активації, яка особливо чудова, якщо у вас є своєчасне повідомлення, благодійна справа чи соціальна проблема, яку ви хочете підсилити, як-от нова лінія допомоги чи благодійний захід. Для цієї ініціативи вона працює, щоб зв’язатися з цільовим списком впливових осіб різного розміру, попросити їх підсилити ваше повідомлення та надати їм варіанти – це може бути так само просто, як поділитися своєю публікацією в їхній історії.

  Як побудувати ефективну інфлюенсерську рекламну кампанію

  Отже, тепер, коли ви знаєте більше про інфлюенсерський маркетинг, як побудувати впливову маркетингову кампанію? Ось кілька важливих кроків, які допоможуть вам спланувати:

  1. Встановіть свої цілі та KPI

  Перш ніж розпочати будь-яку кампанію з інфлюенсером, вам потрібно визначити свої цілі або KPI для кампанії. Хочете підвищити впізнаваність бренду, просувати новий продукт або залучити потенційних клієнтів?

  2. Підтвердьте свій бюджет

  На цьому етапі вам потрібно підтвердити бюджет, який знадобиться впливовому агенту для просування вашого бренду чи продукту. Витрати залежать від впливової особи, мережі та масштабу кампанії. Використовуйте цей планувальник медіа-бюджету, щоб стежити.

  3. Оберіть правильну соціальну мережу

  Переконайтеся, що ви вибрали правильну платформу для своєї аудиторії, сектора та типу кампанії. Це відеовміст, який ви створюєте, стаття в блозі чи зображення? Тип вмісту визначатиме платформу, оскільки TikTok або Instagram чудово підходять для відео, тоді як блог може бути кращим у Twitter або LinkedIn.

  4. Знайдіть свого інфлюенсера

  Вибір правильного інфлюенсера є важливим, і є кілька аспектів, які слід враховувати:

  • Тип і якість аудиторії: чи є їхні послідовники ідеальною цільовою аудиторією, яку ви намагаєтеся охопити чи зацікавити?
  • Переважна соціальна мережа: які соціальні канали вони використовують ефективно? Як ці канали використовує ваша аудиторія?
  • Якість контенту: чи створюють вони контент, який відповідає цінностям вашого бренду?
  • Автентичність: чи виглядають вони справжніми та правдоподібними, коли рекламують продукти?
  • Індивідуальність бренду: чи їхній стиль спілкування та особистість відповідають цінностям вашого бренду?
  • Рівень залученості та частота: скільки залучення вони зазвичай отримують від своїх підписників? Як часто вони представлятимуть ваш продукт? Як часто вони публікують новий контент?
  • Комісія: як вони віддають перевагу оплаті (комісія CPA, трафік CPC або фіксована плата)? Це працює для вашого бюджету чи цілей?

  5. Зверніться до впливової людини

  Коли ви визначите відповідних інфлюенсерів, зв’яжіться з ними. Ви можете зробити це за допомогою електронної пошти або в соціальних мережах, але будьте відкритими, доброзичливими та чесними щодо своїх бажань і розкажіть їм трохи про себе та свій бренд. Не бійтеся включати детальну інформацію, яка приверне їхню увагу та повідомить їм, чи цікавить їх співпраця. Після того, як вони будуть заручені, ви повинні встановити гонорари, умови та розглянути контракт.

  6. Розробіть свою кампанію та поділіться інформацією зі своїм інфлюенсером

  Це найцікавіше, оскільки ви можете поділитися ресурсами кампанії з обраним вами впливовим фактором і побачити, що відбувається в Інтернеті! Обов’язково використовуйте параметри відстеження та відповідні хеш-теги, які ви можете контролювати, і встановіть часові рамки.

  7. Контролюйте продуктивність

  Визначивши KPI та цілі, ви можете відстежувати ефективність кампанії. Це можна зробити на соціальній платформі, а також на вашому веб-сайті за допомогою Google Analytics або вашої CRM. Ваш інфлюенсер також має нести відповідальність за надання даних про продуктивність.

  Є кілька корисних маркетингових інструментів, які можуть допомогти у вашій стратегії кампанії. До них належать платформи, які можуть автоматизувати виявлення впливових осіб, охоплення впливових осіб і навіть проводити цілі кампанії.

  Давайте розглянемо найкращі маркетингові інструменти впливу за категоріями, щоб ви знали, які з них можуть допомогти на різних етапах.

  Інструменти соціального прослуховування

  Meltwater надає програмне забезпечення для моніторингу та залучення соціальних медіа, яке використовує аналітику на основі штучного інтелекту для вивчення мільйонів публікацій із соціальних мереж, блогів і сайтів новин, щоб знайти вміст, який цікавить вас і ваш бренд.

  Talkwalker пропонує соціальне прослуховування, а також надає аналіз візуального розпізнавання, щоб він міг відстежувати зображення та знаходити впливових осіб на таких платформах, як Instagram або Snapchat.

  Інструменти виявлення інфлюенсерів

  Upfluence використовує програмне забезпечення, яке індексує та оновлює профілі впливових осіб у режимі реального часу та аналізує весь їхній вміст на предмет охоплення та залучення. Його інструмент Live Capture знаходить найкращих впливових людей для вашого бренду.

  Followerwonk зосереджується на Twitter і може допомогти вам шукати профілі, порівнювати облікові записи, нових підписників і порівнювати ваші стосунки, щоб знайти ідеальних впливових людей.

  Універсальні платформи впливу

  Grin — це універсальна платформа для керування творцями, яка допомагає брендам будувати партнерства. Це допомагає виявляти впливових осіб, охоплювати та розвивати стосунки, звітувати й аналізувати кампанії.

  Maverck має платформу, яка знаходить відповідних лідерів думок, керує кампанією та звітує про ефективність. Його «Індекс впливових людей» містить перелік мільйонів макро- та мікро інфлюенсерів по всьому світу та на всіх основних соціальних платформах.

  Порада: як мережу, яку вибирають багато інфлюенсерів, важливо знати найкращі маркетингові інструменти впливу для Instagram. Grin, Maverck і Upfluence відстежують платформу, тоді як Aspire зосереджується на виявленні впливових людей, але нещодавно додав функцію відстеження історій Instagram.